Svet-Stranek.cz
Vítejte na stránkách chovatelů z Mníšku pod Brdy
ČSCH ZO Mníšek pod Brdy

Aktuality:Vítejte na stránkách chovatelů z Mníšku pod Brdy

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 |   další > | na konec >>
25.07.2021 AKCE PRO DĚTI

AKCE PRO DĚTI
AKCE PRO DĚTI Z MNÍŠECKÉHO REGIONU

PROSÍM ROZKLIKNĚTE OBRÁZEK S INSTRUKCEMI

23.07.2021 61. výstava králíků, holubů a drůbeže 23.-25.7. 2021 v Mníšku pod Brdy

Srdečně vás zveme k návštěvě naší 61. výstavy, která se uskuteční tradičně na loučce u bývalého penzionu Obora. (Skalecká 948, 252 10 Mníšek pod Brdy).

Vážení návštěvníci a vystavovatelé, loni jste nám návštěvností i přihlášeným počtem zvířat ukázali, že naše činnost má smysl a v řadách laické i odborné veřejnosti je o ní zájem.

Pro vystavovatele:
- Uzávěrka přihlášek: St 14.7. - pošta/mobil/mail – Martin Cihla, Lhotecká 512, Mníšek pod Brdy 25210, 775392468, cschzo.mnisekpodbrdy@seznam.cz
- Příjem zvířat: ve čtvrtek 22.7. od 15–20 hod.
- Vyhlášení a předání cen: Ne kolem 13.30
- Výdej zvířat: Ne 14:00

Výstavní podmínky:
- Vystavovat lze pouze čistokrevná zvířata, která jsou tetována nebo kroužkována.
- Platná vakcinace – králíci mor a myxomatóza, holubi paramyxoviróza, drůbež pseudomor.
- Králíci mohou být vystavování v 3-4 členných kolekcích nebo jednotlivě, holuby ve 4-5 členných kolekcích nebo jednotlivě, drůbež hrabavá a kráčivá nejlépe 1.2. a vodní nejlépe 1.1. nebo 1.2. Možno i jednotlivě.
- U prodejných zvířat uveďte vaši cenu. Bude k ní přičteno 10% pro pořadatele.
- Klecovné se neplatí, každý vystavovatel uhradí paušálně 50 Kč (katalog)

19.07.2021 60. výstava - Shrnutí - Pro časopis Chovatel I. část

60. místní výstava králíků holubů a drůbeže v Mníšku pod Brdy 17.-19.7. 2020

Každý rok pořádáme v našem městečku tradiční třídenní výstavu drobného zvířectva při Skalecké pouti, která je hojně navštěvována a zvláště u dětí velmi oblíbena. Pro naši organizaci to byla výstava jubilejní, šedesátá. Přestože jsme na přípravu měli méně času než jiné roky, i tak se vše zdárně podařilo naplánovat a dohodnout i bohatý doplňkový program. V průběhu výstavy mohli návštěvníci shlédnout dvě divadelní představení (klaun Bilbo a Miloš Samek), vyslechnout si naučné povídání o práci s koňmi, péči o ně a zájemci se mohli i svézt za dohledů majitelek Hanky a Josefky Kotoučových, seznámit se s miniponíky z Farmy Bojov, zakoupit rukodělné výrobky lokálních tvůrců na Tvořivém minitrhu, pohladit různorodou skupinu terapeutických psů ze spolku „Tam, kde zvířata pomáhají“ a dozvědět se něco o canisterapii a podpořit svěřence Hopíků ze Suchomast (ZO Suchomasty) při ukázkách králičích dovedností. Po celou dobu bylo zajištěno bohaté občerstvení, tombola a dřevěné atrakce pro děti. Zpestřením bylo pořádání „dražby“ živého selátka, které si výherce v tombole nemohl převzít.

Zaznamenali jsme nadprůměrnou návštěvnost a k vidění bylo i větší množství zvířat než v předešlých letech.

19.07.2020 60. výstava - Shrnutí - Pro časopis Chovatel II. část

Z více než 160 králíků posuzovatelé byl pohárem pro nejlepšího králíka výstavy odměněn Kastorex pana Josefa Záhoříka (96,5b), pohár pro MCH získal Francouzský beran divoce zbarvený Tomáše Krátkého, pohár pro 2 nejlepší kolekce si rozdělili Ivana Matějková (Kalifornský černý) a Václav Veselý (Činčila velká). Čestnými cenami byly ohodnoceny kolekce Stanislava Vančata (Sč a Čm), Jana Fröhlicha (Tm), Lukáše Vacury (Nb), Milana Krátkého (Bu) a Marcely Burešové (Saj) a jednotliví králíci Martina Cihly (Tč 96,0) a Jana Fröhlicha (Zatč 96,0).

Z více než 140 holubů byl předán pohár za nejlepšího holuba výstavy Jakubu Přibylovi (Prácheňský káník žlutý) a dva poháry za nejlepší kolekce Jaroslavu Záhorskému (Mor. pštros červený a žlutý). Čestné ceny převzali Luboš Kožíšek (Hanácký voláč), Vratislav Hoppe (Mor. pštros modrý), Miloslav Souček (Mor. pštros bělopruhý černý), Jaroslav Tomášek (Benešovský černý), Milan Filčák (Polský rys modrý šupkatý), Jaroslav Krotil (Italský racek) a Kamil Junger (Koburský skřivan bezpruhý a Česká bagdeta).

1 | 2 | 3 | 4 |   další > | na konec >>
návštěvníků stránky
celkem27 396